Pacjenci

Z racji lokalizacji Lecznicy, sporo naszej pracy skupia się na  dużych zwierzętach domowych. Nie mniej jednak zakresem naszej pracy obejmujemy w zasadzie wszystkie zwierzęta, poczynając od małych zwierząt towarzyszących,  aż po zwierzęta egzotyczne. Dzięki  współpracy z ośrodkami uniwersyteckimi i najlepszymi specjalistami, oraz intensywnemu  samodoskonaleniu, posiadamy wiedzę i możliwości pozwalające na skuteczną diagnozę i leczenie w wielu przypadkach.

Zdjęcia niektórych naszych pacjentów i inne można obejrzeć Tutaj.

 

Operacja Lwicy ( Tigona)
Niecodzienne zlecenie zdarzyło się w ostatnim czasie weterynarzom z Jodłowej.
Lek. wet. Agnieszka Kobos ( specjalizująca się w chirurgii) i lek. wet. Michał Załuski ( specjalizujący się w leczeniu zwierząt
egzotycznych) przeprowadzili operację usunięcia guza gruczołu mlekowego.
- Operacja u Lwa to coś więcej niż operacja dużego kota- twierdzą nasi weterynarze. Wystarczy wspomnieć, że do ważącego ponad sto kilogramów dzikiego kota nikt nie może się bezkarnie zbliżać, zwierzę trzeba usypiać z pewnej odległości, dawkowanie środków zeniczulających wymaga dużej precyzji, a mimo stanu uśpienia nigdy do końca nie można być pewnym, że kot nie będzie w dalszym ciągu niebezpieczny dla człowieka.  Dodatkowo, z racji wieku Lwicy jak i odległości, operacja przeprowadzana była w miejscu jej pobytu, aby uniknąc stresu i niedogodności zwiazanych z transportem.
Sam zabieg trwający około 2 godzin powiódł się, Lwica PRIMA czuje się dobrze i dochodzi do zdrowia. Cała gromada trzech Tigonów ( mieszance lwicy i tygrysa), przebywająca obecnie na zasłużonej emeryturze po pracy w cyrku, czuje się świetnie i baraszkuje na wybiegu.

Kilka zdjęć z naszej operacji w galerii Tutaj.