Usługi Kapłonowania Kogutów.

Ze względu na rosnące zainteresowanie i liczne pytania Hodowców o kastrację kogutów, postanowiliśmy włączyć  tą usługę do naszej oferty. Lek. Wet. Agnieszka Kobos jest obecnie jedynym weterynarzem na Podkarpaciu posiadającym wymagane uprawnienia i certyfikaty pozwalające na wykonywanie zabiegów kapłonowania.

Co to jest kapłon?

Zgodnie z Rozporządzeniem - Kapłon, to samiec ptaka chirurgicznie kastrowany przed osiągnięciem dojrzałości płciowej i poddany ubojowi w wieku minimum 140 dni (20 tygodni); po kastracji kapłony muszą być tuczone przez okres co najmniej 77 dni (11 tygodni).

Lapidarnie można określić kapłona jako kastrowanego koguta specjalnie tuczonego w celu osiągnięcia dużej wagi i soczystego, smacznego, delikatnego mięsa, które zyskuje coraz większa popularność i jest cenione wśród restauratorów.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.kaplon.eu, w tym potwierdzenie certyfikacji  lek.wet. Agnieszka Kobos w zakresie prowadzenia opisywanych zabiegów.

Zapraszamy Hodowców do współpracy, Szczegółowe informacje odnośnie kapłonowania dostępne pod numerem telefonu: 511 071 714 lub osobiscie.

Powrót

 

Słowa: kapłon, kastracja kogutów,